wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety z drewna prędko się destruują oraz mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot powinno się poznać typy konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa wypada rozpocząć od należytego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego zależy wynik końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i dekoracji sztachet z drzewa istotne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, jednakże nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten odmiana płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji zatem dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz